Alçı Sıva Makinası

Alçı Sıva Makinesi

Alçı sıva makinası, alçı ve çimentoyla hazır olan sıvayı atabilmesi için uygun olan, bütün hallerde kuru karışımları pompalamak şekliyle püskürten, yüksek performanslı ve inşaat sektörü içerisine teknolojik olarak büyük bir katkı sağlayan sıva manikalarıdır. Uzman işler için özellikle büyük metrajlı çalışmalarda çok avantajlı olan alçı sıva makinası kullanımı da tercih edilmektedir.

Alçı Sıva Makinesi Nasıl Çalışır?

Bozulup tekrar birleştirilebilen yapısı ve taşıması kolay olan bir makina olan alçı sıva makinası genellikle iç ve dış mekanların yüzeylerinde, alçı ve çimento harçları, kireç harçları, izolasyon sıvaları, duvar harçları enjeksiyon harçları gibi birçok değişik alanlarda aktif bir şekilde kullanılmaktadır.

Uzman ekipler için çok amaçlı olan bu alçı sıva makinaları iç ve dış cephe uygulamalarında üstün performansları ile özellikle inşaat sektörü içerinde kullanılan bir makina olarak karşımıza çıkar. Öncelikle alçı sıva makinası ile uygulamaya başlamadan önce uygulanacak olan yer temiz ve yeterli düzeyde kuru olmalıdır. Donma riski olmamalı, çatlama olmasını engellemek için de yüzeyde bulunan boşluklar eğer mevcutsa doldurulmalıdır. Makine içinde kullanmadan önce herhangi bir sorun oluşmaması için kontroller yapılmalıdır.

Uygulanacak yer ve makine hazır halde ise adım adım bu işlemi inceleyelim:

  • Sıva malzemelerini, makinenin kuru malzemelerin konulduğu haznesine konur. Buradan karıştırma parçasının olduğu bölüme iletilir.
  • Su akımı için olan makineden ayarlanarak su ile karışması sağlanır.
  • İşlemler sonrasında malzeme kullanılabilir hale gelir.
  • Kullanım için hazır duruma gelen malzeme pompaya iletilir.
  • Ardından pompa tarafından pompalanma işlemi başlar.
  • Pompalanan sıvayı bar basıncına dayanıklı hortumlarla püskürtme işleminin gerçekleşmesi için püskürtme tabancasına iletir ve kompresör vasıtasıyla sıva uygulanacak olan yere püskürtülür.
  • Alçı sıva makinasınin su beslemesi el ile olarak ayarlanır ve bir akış ölçerle kontrol edilmektedir.

Bu uygulamalar bittikten sonra temiz olan, şık ve kaliteli bir görünümlü yüzey elde edilir.

Alçı Sıva Makinesi Avantajları

Alçı sıva makinaları en son teknoloji ile kullanılan, güvenli olması için tasarlanmış ve üretilmiş işlevsel türde bir sıva makinasıdır. Dayanaklı, uzun süreli, kolayca bozulup tekrar birleştirmesi sonucunda kolay taşınabilir, basit bir şekilde temizlenebilen, kurulumu kolay makinelerdir. Aynı zamanda üst seviye bir işçilik için gerekli görülen ve inşaat sektörü içerisinde dev bir avantaj sağlayan bir araçtır. Bu makinaların diğer seçilme nedenleri arasında makina ekipmanlarının kaliteli ve kolay bir kullanım için elverişli olması ve bunun için işlevsel görülmesidir.

Alçı Sıva Makinesi Fiyatları

Alçı sıva makinası fiyatları konusunda birçok müşterinin soruları olduğunu söylemek mümkündür. Fakat alçı sıva makinası fiyatları döviz ile birlikte değişiklik göstermektedir. Bu yüzden net bir şey söylemek çok doğru olmayacaktır. Bunun yerine uygun şekillerde, araştırma yaparak bu konuda kesin bir bilgi bulmak gerekmektedir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Hemen Arayın