Sıva Makinesi Aletleri

17 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Sıva makinelerinde kullanılan aletleri en uygun fiyata firmamızdan temin edebilirsiniz. Sıva makinesi fiyatlarımız için lütfen bizi arayın.


Aletler

Aletler, belirli bir iş adına yapılmış, iş süresi zarfı boyunca kullanılan aletlerdir. Aletler genellikle fiziksel nesnelerdir ve birçok bağlamda kullanabilmektedir. Buna bağlı olarak neredeyse her alanda kullanıma sahiptir. Aletlerin kullanıldığı bazı alanlar;

  • İnşaat sahaları,
  • Otomotiv sektörü,
  • Ev içi tamiratlar,
  • Bahçe işleri, olarak sıralanması mümkündür.

Bizler Power Team olarak inşaat sahalarında kullanabileceğiniz ürünlerimizle sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.

İnşaat Sahalarında Kullanılan Aletler

Aşağıda inşaat alanlarında kullanılan aletleri sıraladık. Bunlar;

Alçı Rendesi

Alçı rendesi, bıçakları paslanmaz çelikten yapılmış olup, sap kısmı ise alüminyumdan üretilmiştir. Alçı rendesi gövdesine özel malzemelere göre tasarlanmıştır. Alçılı duvarların perdah kısmında kullanılır. Alçı rendesi, sadece duvar perdahlarında kullanılmakla kalmayıp ayrıca duvar köşelerine düzlemsel şeklinin verilmesinde de kullanılmaktadır.

İç Köşe Malası

İç köşe malası, sıva uygulamaları yapılırken iç köşelere sıva yapılmasında kullanılan araca verilen isimdir. Bu işlem sayesinde, iç köşelerdeki sıva sürüm hatalarının büyük ölçüde önüne geçilir. İç köşe malası kullanılarak zamandan tasarruf sağlanır ve kullanımı oldukça kolaydır.

Tornavida

Tornavida inşaat sahalarında kullanılan en temel aletler içerisinde yer almaktadır. Tornavidalar, bir vidayı sıkmak ya gevşetmek için kullanılan küçük el aletlerine verilen isimdir. Temelde dört temel çeşidi vardır bunlar;

Düz Tornavida

Ucu düz bir şekilde olmuş tornavida çeşidine düz tornavida adı verilir. Tornavida çeşitleri arasında en yaygın ve pratik kullanılan tornavida çeşididir. Farklı vida boyalarına uygun düz tornavida boyutları da değişmektedir. Bir diğer aletler bünyesinde olan ürüne geçelim.

Yıldız Tornavida

Genellikle kafa kısmında artı işareti bulunan vidaları sökmek ya da gevşetmek amacıyla kullanılan vidalara, yıldız tornavida denir. Düz tornavidalara nazaran özellikleri daha fazla çeşitlilik göstermektedir. Düz tornavida da olduğu gibi boyutları farklı vidalara göre değişkenlik göstermektedir.

Kontrol Kalemi

Kontrol kalemi, elektrik devresinin içinden elektrik akışının olup olmadığını tespit eden alettir. Kontrol kalemleri şekilleri bakımından düz tornavidaya benzer ve ayrıca düz tornavida yerine de kullanılabilmektedir. Kullanım alanı sadece elektrik devreleriyle kısıtlı olmayıp, prizlerde, duylarda ve elektrik panolarında da elektrik akımının kontrolünü sağlamaktadır.

Şarjlı Tornavida

Şarjlı tornavidalar, boyutu çok büyük olmamakla birlikte batarya yardımıyla çalışan tornavida çeşididir. Şarjlı tornavidayı diğer tornavidalardan ayıran en temel özellik, matkap gibi değişken uçlara sahip olmasıdır. Birçok boyda ve şekilde uçlara sahip olan şarjlı tornavidaların uçları otomatik şekilde dönebilmektedir ve bu özellik pratiklik sağlar.

Mala

Malalar genel anlamda, harç, derz vb. malzemelerin sürülmesine yardımcı olarak, yüzeye şekil vermeye yarayan küçük el aletleri arasında yer alır. Şekli uç tarafa doğru sivrilir ve genelde halk arasında kürek şekline benzetilir. Sıvanın sürülecek yüzeyine göre birden fazla mala çeşitleri mevcuttur.

İnşaat sahalarında kullanabileceğiniz a’dan z’ye tüm inşaat aletler, uygun fiyatta ve yüksek kalitede Power Team’den dilediğiniz zaman temin edebilirsiniz.

 

 

 

Hemen Arayın