Sıva Makinesi Ekstra Parçalar

Gösterilen sonuç sayısı: 12


Ekstra Parçalar

Ekstra parçalar, genel anlamıyla birçok sektörde kullanılan makine, alet vb. araçlarına çalışmasına yardımcı ek parçalardır. Bu sektörlere örnek olarak; araba sanayi, makine sektörü vb. alanları örnek vermek mümkündür. Ekstra parçalar birbirinden farklı özellikte olup çeşitleri çok fazladır.

Sitemizde mevcut bulunan ekstra parçalardan bazıları; Basınç göstergesi (manometre), basınç göstergesi koruma kapağı, sıva makinesi tekeri, basınç regülatörü filtresi, alt flanş çıkış rekoru, debi ölçer vanası, elek sabitleme vidası, mikser motoru kilitleme kolu, sıva makinesi motor kaplini korumalık, sıva makinesi malzeme çıkış flanşı olarak sıralanabilir.

Ekstra Malzemelerden Bazıları ve Özellikleri

Web sitemizde bulunan birkaç ekstra malzemenin özelliklerini aşağıda maddeler ve açıklamaları şeklinde bulabilirsiniz.

Sıva Makinesi Malzeme Çıkış Flanşı

Öncelikle flanş kelimesi dilimize Almancadan gelmiş olup, iki makine ya da tesisat malzemelerinin sızdırmaz bir biçimde birleştirme işleminin yapılmasını sağlayan malzemedir. Standart olarak üretilmektedir ancak kullanıldığı yere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Basınç ve boyutlarına göre sınıflandırılır ve genellikle dairesel şekildedirler. Genellikle dairesel yapıda olsalar da nadir olarak eliptik ya da dörtgen şekilleri de mevcuttur.

Ekstra parçalar arasında yer alan sıva makinesi malzeme çıkış flanşı, sıva makinesinde bulunan parçaları birbirlerine bağlantısını sağlamaktadır.

Basınç Göstergesi (Manometre)

Basınç göstergesi diğer bir adıyla manometre, ekstra parçalar arasında müşteriler tarafından oldukça tercih edilir. Gaz ya da sıvı gibi akışkan maddelerin basınçlarının ölçülmesini sağlayan bu alet U şeklindedir. İçerisindeki sıvıya bağlı olarak hareket ederek seviyesinde değişiklik meydana gelmektedir. Ekstra parçalar arasında bulunan manometrenin temel prensibi harekete bağlı kalarak basıncı ölçmektir.

Basınç göstergelerinin temelde iki çeşidi vardır. Bunlar; sıvı basıncını ölçen barometreler ve gaz basıncını ölçen barometreler olarak iki çeşide ayrılmıştır. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte dijital manometreler daha fazla alıcıya ulaşmaya başlamıştır. Basınç göstergelerinin doğru çalışıp çalışmadığı iş sağlığı ve iş güvenliği konusunda oldukça büyük önem taşımaktadır.

Basınç Göstergesi Koruma Kapağı

Basınç göstergeleri yani manometreler, iş sahalarında sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra doğru ve güvenli bir şekilde çalışması önemlidir. Basınç göstergesi koruma kapağı sayesinde manometreler korunup olası iş kazalarının da önüne bu şekilde geçilmiş oluyor.

Sıva Makinesi Tekeri

Sıva makinesi, öncede hazırlanmış harç karışımlarını püskürtme ve pompalama işlemlerinde kullanılan son derece işlevsel bir makinedir. Basıncı bağlı çalışarak yüzeye sıvama işlemini gerçekleştirir. Bu makinenin işlevine uygun hareket edebilmesi için tekerleri önemli bir parçasıdır. Sıva makinesinde önde ve arkada ikişer taneden toplam dört tekeri bulunmaktadır. Makinenin ileri geri hareket işleminde ve rahatça hareket etmesini sağlar.

Ekstra Parçalarda Nelere Dikkat Edilmeli?

Ekstra parçalar satın alırken makinenin boyutuna ve şekline uygun parça seçimi yapılmalıdır. Kaliteli ve geniş ürün yelpazesiyle Power Mix, sizlere uygun fiyat garantisiyle makinenize en uygun ekstra parça hizmetini sunar.

 

Hemen Arayın