Sıva Karıştırıcılar

Motor Arası Kaplin

Sıva Karıştırıcısı Temizlik Çarkı

Sıva Makinası Motor Kaplini Korumalık

Temizlik Laması

Sıva Karıştırıcılar

Su, kum, kireç, çakıl ve çimento karışımlarından oluşan sıva; sıva karıştırıcılar sayesinde oldukça kolay şekilde hazırlanabilmektedir. İnşatların kabası bittiği zaman, ince işçiliğe geçmeden önce duvarları sağlamlaştırma amacıyla yapılan işleme, sıva denir. Duvarlar boyanmadan önce yüzeye uygulanarak, duvarın sağlamlığı ve koruyuculuğu artırılmaktadır. Sıva uygulaması, yapıyı rutubet ve su geçişmesi gibi tehlikelerden uzak tutması nedeniyle inşaatlar için oldukça yüksek öneme sahiptir.

Sıva işleminden maksimum verim alınabilmesi için sıvayı oluşturan malzemelerin çok iyi şekilde karıştırılması gerekmektedir. Böylece meydana getirilen harç, yapıdaki geçişlerin düzgünlüğünü ve dayanıklılığını yükseltmektedir. İyi hazırlanmış bir sıva yardımıyla hataları ortadan kaldırabilir, yüksek estetik görüntüsüne sahip bir yapıya sahip olabilirsiniz.

Sıva Karıştırma Makinesi Ne İşe Yarar?

Sıva karıştırıcılar inşaat sektöründe en çok kullanılan makinelerden biridir. Su, kum, çimento ve kireç gibi malzemelerin eklenmesiyle meydana getirilen karışım, sıva karıştırıcı yardımıyla homojen bir yapıya kavuşana kadar karıştırılarak sıva elde edilir. Eski dönemlerde sandık ve benzeri kaplar yardımıyla elde edilen sıva karışımları, günümüzde teknolojik sıva karıştırma makineleri sayesinde daha kaliteli şekilde hazırlanmaktadır. Bu makineler sayesinde iş yükü hafifleyerek işlerin yapılma hızı yükselmiştir.

Sıva Karıştırıcıların Özellikleri Nedir?

Sıva karıştırıcılar oldukça pratik ve basit çalışma prensiplerine sahiptir. Motor, dönmekte olan bir tambur ve harcı tambura boşaltmaya yarayan oluktan meydana gelir. Hazırlanacak sıvanın hacmine göre kapasitesi değişebilmektedir. Genel olarak 100, 125, 200 ve 500 litre gibi kapasitelerde üretilmektedir. Kapasite çeşitliliği sayesinde, kullanıcılar ihtiyaçları doğrultusunda bir makineye sahip olabilir. Mazot, benzin veya elektrikle çalışabilmektedir.

Düşük hacme sahip sıva karıştırma makinelerinin kurulumu kolay ve hızlı, portatif bir yapıya sahiptir. Makine, motoru ve tamburu sayesinde sıva harcını sürekli karıştırarak akışkanlığını korumasını sağlar. Böylece sıvada bozulma ve sertleşme gibi tehlikeler yaşanmaz ve kaliteli bir ürün ortaya konulmuş olur. Portatif ve kullanışlı olmaları sayesinde; her çeşit inşaatta, tadilat ve onarım gibi yapı işlerinde kullanılabilmektedir.

Kaldırım ve duvar tamiratı, küçük döşeme işleri ve parapet gibi ufak ölçekli işlemlerde, verimliliği en üst seviyeye taşımak adına küçük ve portatif sıva karıştırıcıları tercih etmek daha doğru olacaktır. Sıva karıştırıcılar sınırsız bir süre boyunca harçları hazır halde bekletememektedir. Bu ve benzer sebeplerden dolayı, belirli bir süre kapsamında ne kadar sıva hazırlanabileceği ve dökülebileceğini planlamak büyük önem taşımaktadır.

Sıva Karıştırıcı Fiyatları Nedir?

Sürekli olarak gelişmekte olan inşaat sektöründe beliren ihtiyaçları karşılayabilmek için; her geçen gün ile birlikte yeni özelliklere sahip, kullanışı daha basit makineler üretilmektedir. Sıva karıştırma makinelerinin fiyatları; model, hacim kapasitesi ve diğer özelliklere göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmamız ile iletişime geçerek, sıva karıştırıcılar hakkında merak ettiğiniz tüm konular ile birlikte fiyat bilgisi de alabilir ya da ihtiyacınız karşılayacak ürün modellerimizi arasından seçim yapabilirsiniz.