Sıva Makinesi

Sıva Makinesi

Makine teknolojisinin gelişmesi özellikle inşaat sektöründe işlerin oldukça kolaylaşmasına neden olmuştur. Bu kolaylık sayesinde daha hızlı ve karlı bir şekilde inşaat yapmak artık son derece doğaldır. İnşaat sektöründe bahsettiğimiz kolaylığı sağlayan makinelerden birisi de sıva makinesi olarak karşımıza çıkar. Geçmişte kas gücü kullanılarak geleneksel metodlarla yapılan inşaat harçlarının artık sıva makineleri ile yapıldığını en yakın inşaat alanlarında bile görebiliriz.

Sıva Makineleri Özellikleri

Sıva makinelerinin ilk göze çarpan özelliği doğal olarak homojen karışımı makinenin kendisinin hazırlıyor oluşudur. Ancak bunun dışında hazırlanan karşımın uygulanması adımında da makinelerin püskürtücü özelliği, sıvanın uygulandığı duvarlara daha düzgün ve efektif bir şekilde uygulanmasını sağlıyor. Bu sayede hem hazırlama hem de uygulama süreçleri hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleşmiş olur.

Sıva makinelerinin sahip olduğu bu tür teknik özellikleri sayesinde elde edilebilecek birçok fayda bulunmaktadır. Öncelik olarak zaten eski harç hazırlama yöntemlerinin zorluğunu bertaraf etmesi yanında bu süreç için gerekli zamanı da fark edilir bir biçimde azaltıyor. Sıva işlemi inşaat işlerinde oldukça uzun zamanlar alabildiği için kazandığınız bu zaman karınızı kesin olarak arttırmaktadır.

Sıva Makinesi Nasıl Çalışır?

Sıva makinelerinin çalışma prensibi oldukça basittir. Sıva yapmak için kullanacağınız kuru malzemeleri makinede bulunan haznenin içine koyduktan sonra su haznesine de kuru malzemelerin oranına göre su ekliyorsunuz. Sahip olduğunuz sıva makinesi de bu yaptığınız ayara göre istediğiniz harcı hazırlıyor. Hazırlanan harçlar makinenin yine kendi özelliği olan püskürtme özelliği sayesinde istenilen yüzeylere püskürtülerek uygulanmaktadır. Yüzey istenildiği kadar sıva ile kaplandığında temiz bir görünüm elde edebilirsiniz. Sıva makineleri sayesinde sıva yapmak işte bu kadar kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Farklı ayarlarda karışımlar hazırlamak istiyorsanız makinenizin ayarlarından bu işlemi de başarılı bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Sıva Makineleri Uygulama Alanları

Sıva makineleri, içerisine konulan malzemeler sonucunda size sıva harcı kazandırdığı için uygulama alanları da genel olarak sıva yapabileceğiniz alanları kapsamaktadır. Sıva makinesi ile üretebileceğiniz harç çeşitleri de genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • Şantiye harçları
 • Hafif yığma harçlar
 • Kuvvetlendirici harçlar
 • Çimento sıvaları
 • Kireç sıvaları
 • Alçı harçları
 • Kireç alçı karışımı harçlar
 • İzolasyon sıvaları
 • Gömme harçları
 • Yüzey şapı
 • Duvar harcı
 • Harici kaba sıvalar
 • Çimento harcı

Yine saydığımız harç çeşitleri dışında beton, brüt beton, gaz beton, tuğla, briket, bims gibi malzemeler üzerine uygulanabilecek harçları da sıva makineleri yardımıyla elde edebilirsiniz. Uygulama sonunda pürüzsüz ve temiz, boyaya hazır bir yüzey elde edilir.

Sıva Makineleri ve Fiyatları

İnşaat alanında zamandan tasarruf ettiğiniz gibi doğru sıva makinesini bulma aşamasında da zamandan tasarruf edebilirsiniz. Uygun sıva makinesi fiyatları ile birlikte alacağınız bir sıva makinesi yapacağınız inşaat işlerinde size çok fazla zaman kazandıracaktır. Bu durumda Powermix’in alçı sıva ve kara sıva makinelerine bakabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 2 Anlık Puan: 3]

Hemen Arayın